Regulamin
§1.
Postanowienia ogólne
- Niniejszy dokument określa zasady i warunki korzystania ze Strony internetowej pozwolenie.info. Strona internetowa umożliwia wyszukiwanie opłat na rzecz Fundacji, a także dokonywanie płatności za nie za pomocą pośredników płatności on-line.
- Właścicielem serwisu jest FUNDACJA KOCHAMBRON.PL, KRS 0000875957 NIP 6793210527 REGON 387903127, Trybuny Ludów 20, 30-660 Kraków, e-mail: fundacja@kochambron.pl
- Podmiotem świadczącym obsługę płatności online w zakresie płatności kartami jest Blue Media S.A
- W celu korzystania z usługi należy zapoznać się z niniejszym Regulaminem. Korzystanie z serwisu internetowego oznacza akceptację Regulaminu.
- Pojęcia użyte w regulaminie oznaczają:
- Strona internetowa – strona internetowa pod adresem www.pozwolenie.info oraz wszelkie jej podstrony;
- Usługodawca – FUNDACJA KOCHAMBRON.PL, KRS 0000875957 NIP 6793210527 REGON 387903127, Trybuny Ludów 20, 30-660 Kraków;
- Użytkownik – osoba fizyczna (posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych), prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która korzysta ze Strony internetowej. Użytkownikiem może być zarówno osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej, jak i przedsiębiorca;
- Konsument – w myśl ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny – Użytkownik, który jako osoba fizyczna dokonuje za pośrednictwem Strony internetowej czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową. Konsumentem, w rozumieniu niniejszego Regulaminu, są również przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, zawierający umowy niemające charakteru zawodowego wynikającego z przedmiotu wykonywanych przez nich działalności;
- Regulamin – niniejszy dokument wraz z Polityką Prywatności, która stanowi integralną część Regulaminu. Wszystkie dokumenty dostępne są na Stronie internetowej.
- Użytkownicy mogą kontaktować się z Usługodawcą drogą elektroniczną na adres e-mail: fundacja@kochambron.pl
§2.
Usługi świadczone poprzez Stronę internetową
- Usługodawca świadczy na rzecz Użytkowników usługi elektroniczne za pośrednictwem Strony internetowej.
- Usługodawca nie pobiera opłat za świadczenie Usług na rzecz Użytkowników.
- Istotę Usług stanowi umożliwienie dostępu poprzez sieć Internet do Strony internetowej. Poprzez Stronę internetową Usługodawca świadczy między innymi następujące rodzaje Usług:
- wyszukiwanie płatności na rzecz Fundacji,
- wybór jednego z dostępnych Wariantów
- dokonywanie płatności za pośrednictwem pośredników płatności online.
- Zawarcie umowy o świadczenie Usług następuje z momentem płatności za Wariant.
- Dostępne do zakupu Warianty wraz z opisem:
- Wariant 1 – członkostwo roczne w Stowarzyszeniu Miłośników Broni Kochambroń.pl, materiały szkoleniowe, dostęp do aplikacji Kochambron.pl oraz testów przygotowujących do zdania egzaminu teoretycznego pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich.
- Wariant 2 – Wariant 1 + kompleksowe prowadzenie procedury uzyskania pozwolenia na broń na podstawie pełnomocnictwa.
- Wariant 3 – Wariant 2 + szkolenie do egzaminu praktycznego pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich.
- Po dokonaniu płatności za wybrany Wariant Klient dostanie potwierdzenie na podany adres mailowy oraz Sprzedawca skontaktuje się telefonicznie w ciągu 1 dnia roboczego w celu ustalenia szczegółów (tj. danych dostępowych do materiałów szkoleniowych, ustalenie daty spotkania jeśli wymagane) wykonywanej usług.
§3.
Ogólne zasady korzystania ze Strony internetowej
- By móc korzystać z Usług, użytkownik musi spełnić następujące wymagania techniczne:
- posiadać komputer, laptop, telefon komórkowy lub inne urządzenie z dostępem do internetu;
- posiadać dostęp do poczty elektronicznej;
- włączyć w przeglądarce możliwość zapisu plików cookies;
- posiadać włączoną obsługę JavaScript.
- Wszelkie działania podejmowane przez Użytkowników powinny być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa i dobrymi obyczajami.
- Zabronione jest jakiekolwiek wykorzystywanie Strony internetowej do działania na szkodę innych Użytkowników, Usługodawcy oraz osób trzecich.
- Każdy Użytkownik zobowiązuje się do:
- używania udostępnionych funkcjonalności i zasobów Strony internetowej zgodnie z jej celem;
- przestrzegania zasad prawa polskiego,
- poszanowania praw i dóbr osobistych innych Użytkowników,
- niedziałania na szkodę innych Użytkowników, Usługodawcy i osób trzecich.
§4.
Zasady dokonywania płatności
- Usługodawca, za pomocą Strony internetowej, udostępnia Użytkownikom wyłącznie narzędzie służące do dokonywania płatności on-line..
- By dokonać płatności za pomocą Strony internetowej należy wybrać odpowiednią płatność z listy płatności udostępnionej przez Usługodawcę.
- Dokonanie płatności wymaga przejścia przez procedurę określoną w Stronie internetowej oraz wybranego przez Usługodawcę pośrednika płatności elektronicznych.
- Na wskazany adres e-mail Użytkownik otrzymuje potwierdzenie dokonanej płatności.
- Dostępne formy płatności:
1. BLIK
2. Przelew Online
3. Karty płatnicze: Visa, Visa Electron, Mastercard, MasterCard Electronic, Maestro. - Realizacja zamówienia dla płatności kartą następuje automatycznie od momentu uzyskania pozytywnej autoryzacji płatności.
§5.
Odpowiedzialność. Dostęp i korzystanie ze Strony internetowej
- Usługodawca zobowiązuje się do podjęcia wszelkich działań mających na celu zapewnienie prawidłowego, bezpiecznego, ciągłego i wolnego od błędów dostępu do Strony internetowej.
- Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za:
- działania podejmowane przez Użytkowników;
- niespełnienie specyficznych wymagań Użytkownika, innych niż wynikające z ogólnego założenia Strony internetowej;
- przejściowe techniczne błędy zaistniałe w trakcie działania Strony internetowej.
- Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za szkody wywołane przez osoby trzecie, które dostały się do Strony internetowej wykorzystując w celu uzyskania dostępu poprawne dane lub urządzenie Użytkownika.
- Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie zakłócenia działania systemu spowodowane problemami technicznymi w sprzęcie komputerowym oraz oprogramowaniem, z którego korzysta Użytkownik, a także awarią sieci Internet, siłą wyższą lub niedozwoloną ingerencją osób trzecich, które uniemożliwiają Użytkownikowi korzystanie ze Strony internetowej i oferowanej za jej pośrednictwem Usługi.
- W przypadku zawiadomienia o dostępie do Strony internetowej osoby nieuprawnionej Usługodawca podejmie natychmiastowe kroki w celu zabezpieczenia zgromadzonych danych.
- Usługodawca przeprowadzać będzie regularne tworzenie kopii zapasowych danych umieszczonych na Stronie internetowej, w celu zminimalizowania ryzyka utraty danych poprzez działanie osób nieuprawnionych lub błędy techniczne w funkcjonowaniu.
- Usługodawca ma prawo do dokonywania zmian w Usłudze i Stronie internetowej, w związku z prowadzonymi pracami nad ulepszaniem i modernizacją Strony internetowej. W szczególności Usługodawca ma prawo do zmiany funkcjonalności Strony internetowej.
- Powyższe ograniczenia odpowiedzialności Usługodawcy dotyczą Użytkownika, który jest Konsumentem wyłącznie w zakresie, który jest dozwolony przez powszechnie obowiązujące przepisy prawa.
§6.
Reklamacje związane z technicznym funkcjonowaniem aplikacji oraz jakości usług
- Każdy Użytkownik jest uprawniony do zgłoszenia reklamacji z tytułu wszelkich nieprawidłowości działania aplikacji lub jakości usług wynikających z zakupionych pakietów w przeciągu 14 dni od wystąpienia nieprawidłowości. Reklamacja powinna zostać złożona drogą wiadomości e-mail wysłanej na adres: fundacja@kochambron.pl Opis zaistniałej nieprawidłowości powinien umożliwiać Usługodawcy identyfikację problemu i jego naprawę.
- Usługodawca rozpatrzy reklamację w przeciągu 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania reklamacji.
- W przypadku wystąpienia poważnego błędu technicznego Usługodawca zastrzega sobie możliwość ograniczenia dostępu do serwisu Strony internetowej.
- Wszystkie ewentualne błędy w funkcjonowaniu Strony Internetowej, uwagi i informacje o działaniu Strony internetowej, a także naruszenia Regulaminu prosimy zgłaszać Usługodawcy drogą elektroniczną.
§7.
Prawo odstąpienia od umowy
- Postanowienia zawarte w niniejszym paragrafie stanowią uprawnienia przyznane wyłącznie Klientowi będącemu Konsumentem.
- Konsument ma prawo odstąpić od umowy zawartej ze Sprzedawcą w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy bez podania przyczyny.
- Oświadczenie o odstąpieniu od umowy Klient może złożyć za pomocą formularza odstąpienia od umowy znajdującego się na końcu regulaminu, zarówno drogą pocztową na adres: Trybuny Ludów 20,
30-660 Kraków, jak i na adres kontaktowy e-mail: fundacja@kochambron.pl. - Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy bez skorzystania z formularza nie ma wpływu na skuteczność odstąpienia. Dla skuteczności oświadczenia o odstąpieniu wystarczy wysłanie oświadczenia przed upływem terminu.
- Sprzedawca niezwłocznie potwierdza drogą mailową (na adres podany przy składaniu zamówienia) przyjęcie oświadczenia o odstąpieniu od umowy.
- W przypadku wysłania oświadczenia o odstąpieniu od umowy, umowę uważa się za niezawartą.
- Sprzedawca zastrzega sobie prawo obniżenia kwoty zwrotu o koszty już poniesione w imieniu Klienta, tj. opłat administracyjnych wpłaconych na rzecz Urzędu Miasta zgodnego z zamieszkaniem Klienta.
- Sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności pomniejszone o kwoty wymienione w punkcie
- Sprzedawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użył Konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu płatności, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
- Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje wobec umów:
- o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy,
- w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu,
- o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.
§8.
Prawa własności intelektualnej
- Wszelkie materiały, w tym elementy grafiki, układ i kompozycja tych elementów, znaki towarowe oraz inne informacje, dostępne na Stronie internetowej stanowią przedmiot praw wyłącznych Usługodawcy lub Użytkowników. Wskazane elementy stanowią przedmiot autorskich praw majątkowych, praw własności przemysłowej, w tym praw z rejestracji znaków towarowych oraz praw do baz danych i jako takie korzystają z ustawowej ochrony prawne.
- Pobieranie lub wykorzystywanie w jakimkolwiek zakresie dostępnych w ramach Strony internetowej materiałów wymaga każdorazowo pisemnej zgody Usługodawcy i nie może naruszać postanowień niniejszego Regulaminu oraz powszechnie obowiązującego prawa, jak również nie może naruszać interesów Usługodawcy.
- Zabronione jest modyfikowanie i kopiowanie elementów Strony internetowej.
- Tworzenie stron internetowych i aplikacji podobnych lub identycznych jak Strona internetowa, które wprowadzają odbiorców w błąd i mogą sprawiać wrażenie, że pochodzą lub mają związek z Usługodawcą, stanowi delikt na gruncie ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
§9.
Pozasądowe sposoby rozwiązywania sporów
- W celu rozwiązania sporu zaistniałego w związku z dokonywaniem czynności prawnych na Stronie internetowej, Konsument ma możliwość skorzystania z pomocy następujących instytucji przez wytoczeniem sprawy w sądzie powszechnym:
- skorzystanie ze stałego polubownego sądu konsumenckiego, o którym mowa w ustawie z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej poprzez złożenie wniosku o rozstrzygnięcie sporu wynikającego z umowy sprzedaży,
- zwrócenie się do Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w celu polubownego zakończenia sporu,
- zwrócenia się o pomoc do powiatowego lub miejskiego rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, której celem jest ochrona praw konsumentów.
- Szczegółowe informacje o możliwościach skorzystania przez konsumenta z pozasądowych sposobów rozpatrywania sporów oraz dostępności procedur dostępne są w siedzibach oraz na stronach internetowych instytucji takich jak Inspekcja Handlowa, powiatowi (miejscy) rzecznicy konsumentów, organizacji społecznych zajmujących się ochroną praw konsumentów, a także Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
- Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
§10.
Postanowienia końcowe
- W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie znajdują przepisy powszechnie obowiązującego prawa polskiego.
- Do wszelkich sporów powstałych na gruncie niniejszego Regulaminu i zawartej przez Użytkownika i Usługodawcę umowy stosuje się prawo polskie oraz właściwe są sądy jurysdykcji polskiej. Sądem właściwym do rozpoznawania sporów zaistniałych pomiędzy Usługodawcą a Użytkownikiem niebędącym konsumentem jest sąd właściwy miejscowo dla siedziby Usługodawcy. Sądem właściwym dla sporów, których stroną jest Konsument jest miejsce zamieszkania Konsumenta.
- Regulamin obowiązuje od dnia 25.08.2022 roku.
[FORMULARZ ODSTĄPIENIA OD UMOWY]
Adresat Adres pocztowy
Ja / My (*) niniejszym informuję / informujemy (*) o moim / naszym (*) odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących usług:
Nazwa usługi Cena
Razem
Data zawarcia umowy
Imię i nazwisko
Adres konsumenta (-ów)
Data i podpis
Polityka prywatności
- 1 [POSTANOWIENIA OGÓLNE]
Działając zgodnie z art. 13 ust. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L.2016.119.1), dalej jako:” RODO” informujemy:
- Niniejszy dokument określa Politykę Prywatności strony internetowej pozwolenie.info, która w szczególności obejmuje regulacje dotyczące ochrony danych osobowych oraz bezpieczeństwa innych danych wprowadzonych do Serwisu przez Użytkownika.
- Polityka Prywatności stanowi integralny załącznik do Regulaminu.
- 2 [DEFINICJE]
Terminy użyte w niniejszym dokumencie oznaczają:
- Administrator – FUNDACJA KOCHAMBRON.PL, Trybuny Ludów 20, 30-660 Kraków, NIP: 679-321-05-27,
- Serwis – strona internetowa pozwolenie.info oraz wszelkie jej podstrony,
- Strony – Administrator i Użytkownik,
- Użytkownik – osoba fizyczna, która korzysta z Serwisu i podaje w jego ramach swoje dane osobowe.
- 3 [OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH]
- Administrator jest Administratorem danych osobowych w rozumieniu rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).
- Administrator przetwarza dane w zakresie, czasie i celach każdorazowo wskazanych w treściach udostępnionych pod formularzami służącymi do zbierania danych osobowych od Użytkownika.
- Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie zaufanym podwykonawcom Administratora, tj. dostawcom usług informatycznych, firmie księgowej, administracji.
- 4 [UPRAWNIENIA UŻYTKOWNIKA]
- W przypadku zmiany danych osobowych, Użytkownik powinien uaktualnić je wysyłając stosowną wiadomość do Administratora.
- Użytkownikowi przysługuje prawo żądania dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.
- Użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
- Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak wyrażenia zgody na przetwarzanie danych uniemożliwia korzystanie z Serwisu.
- Administrator może odmówić usunięcia danych osobowych Użytkownika, jeżeli zachowanie danych osobowych jest konieczne ze względu na obowiązek nałożony na Administratora przez przepisy prawa.
- 5 [TECHNICZNA OCHRONA DANYCH]
- Administrator wykorzystuje wszelkie techniczne i organizacyjne sposoby, by zapewnić bezpieczeństwo danym osobowym Użytkownika i chronić je przed przypadkowym lub celowym zniszczeniem, przypadkową utratą, modyfikacją, nieautoryzowanym ujawnieniem lub dostępem. Informacje są przechowywane i przetwarzane na serwerach o wysokim stopniu zabezpieczeń, z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa, spełniających wymogi polskiego prawa.
- Administrator zobowiązuje się do przechowywania kopii bezpieczeństwa zawierających dane osobowe Użytkownika.
- Powierzone dane są składowane na najwyższej klasy sprzęcie i serwerach w odpowiednio zabezpieczonych centrach przechowywania informacji, do których dostęp mają tylko upoważnione osoby.
- Administrator przeprowadza czynności związane z przetwarzaniem danych osobowych z poszanowaniem wszystkich wymogów prawnych i technicznych nałożonych na niego przez przepisy dotyczące ochrony danych osobowych.
- 6 [POLITYKA COOKIES]
- Dla wygody Użytkowników Serwis używa plików cookies m.in. w celu dostosowania serwisu do potrzeb użytkowników oraz w celach statystycznych. Cookies to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwis internetowy, który odwiedza internauta, do urządzenia internauty.
- W ramach Serwisu stosowane są dwa typy plików cookies: „sesyjne (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
- W Serwisie wykorzystujemy następujące rodzaje plików Cookies:
„niezbędne” – umożliwiają korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. wykorzystywane przy obsłudze autoryzacji użytkowników,
b. „zabezpieczające” – służą do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie korzystania z usług Serwisu,
c. „wydajnościowe” – umożliwiają zbieranie informacji o sposobie korzystania z Serwisu,
d. „funkcjonalne” – umożliwiają zapamiętanie wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu Serwisu itp.,
e. „reklamowe” – umożliwiają dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań,
f. „integracyjne” – związane są z wykorzystywanymi w Serwisie usługami firm trzecich, np. Google Analytics, tawk.to. - Serwisy obce, których materiały przedstawiamy, mogą także używać cookies, które umożliwiają logowanie się, oraz służą dostarczaniu reklam odpowiadających upodobaniom i zachowaniom użytkownika.
- W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany tych ustawień oznacza akceptację dla stosowanych tu cookies.
- 7 [LOGI]
- Zgodnie z praktyką większości serwisów www przechowujemy zapytania HTTP kierowane do
naszego serwera (logi serwera). W związku z powyższym przechowujemy:
adresy IP, z których użytkownicy przeglądają treści informacyjne naszego serwisu;
b. czas nadejścia zapytania,
c. czas wysłania odpowiedzi,
d. nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,
e. informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP,
f. adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link),
g. informacje o przeglądarce użytkownika. - Dane gromadzone w dziennikach logów, dane są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów administrowania Serwisem.
- Zebrane logi przechowywane są przez czas nieokreślony jako materiał pomocniczy służący do administrowania Serwisem. Informacje w nich zawarte nie są ujawniane nikomu poza osobami upoważnionymi do administrowania Serwisem. Na podstawie plików logów mogą być generowane statystyki stanowiące pomoc w administrowaniu. Zbiorcze podsumowania w postaci takich statystyk nie zawierają żadnych cech identyfikujących osoby odwiedzające serwis.
- 8 [KONTAKT]
- Użytkownik może w dowolnym czasie skontaktować się z Administratorem w celu uzyskania informacji o tym, czy i w jaki sposób Administrator wykorzystuje jego dane osobowe.
- Użytkownik może również zwrócić się do Administratora z prośbą o usunięcie jego danych osobowych w całości lub w określonej części.
- Z Administratorem można skontaktować się wysyłając wiadomość na adres e-mail: fundacja@kochambron.pl.